لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک

شناخت لوستر کلاسیک

لوسترها نه تنها از نظر تعداد بلکه از نظر تنوع و همچنین سبک های مختلف در بازار موجود هستند. بنابراین برای اینکه بتوان نوع لوستر مورد نیاز را به درستی و متناسب با سبک محلی که نیاز به لوستر دارد باید انواع لوستر ها را بشناسیم. در این مقاله با هم به شناخت لوستر کلاسیک خواهیم پرداخت.

این نوع لوسترها را از آن جهت کلاسیک نامیده می شوند که به دوران کلاسیک حدود قرن 15 در اروپا باز می‌ گردد. در کشور هایی مانند ایتالیا، فرانسه و انگلیس لوستر هایی با همین شکل و شمایل را در قصر ها نصب می‌ کردند و برای روشنایی آن شمع‌ هایی داخل لوستر روشن می‌شد. وجود کریستال در مسیر نور شمع، روشنایی محیط را دو برابر می‌ کرد. لوستر های کلاسیک با همان ظاهر گذشته تا به امروز هم تولید می‌ شوند. با این تفاوت که دیگر از شمع ها صرف نظر شده است و از لامپ های مناسب لوستر کلاسیک استفاده می شود.

لوستر های کلاسیک که با عنوان لوستر های سلطنتی و یا آنتیک ، لوستر های برنزی  و لوستر های کریستالی هم شناخته می شوند، این قابلیت را دارند که نور لامپ را از لابه‌ لای شیشه‌ های کریستالی و همچنین غیر مستقیم به محیط خانه منتقل می‌ سازند. کریستالی‌ هایی در مسیر لامپ لوستر قرار دارند باعث شکسته شدن نور می گردند و به این ترتیب روشنایی محیط خانه گرم ، یکدست و ملایم می‌شود.

لوستر کلاسیک کریستالی

ویژگی های ظاهری لــوستر کلاسیک

ویژگی مهم و شاید اصلی در لوستر های کلاسیک این است که لوستر های کلاسیک چند شاخه هستند. همچنین ظاهر گرد و منحنی در اغلب این لوستر ها قابل مشاهده می باشد. همچنین ابعاد و اندازه لوستر های کلاسیک نسبت به لوستر های مدرن بزرگ تر می باشد.

کریستال های موجود بر روی لوسترهای کلاسیک علاوه بر بخشیدن یک جلوه زیبا و رویایی به لوستر، از تابش نور مستقیم لامپ به چشم جلوگیری می کند. همچنین همانطور که گفته شد باعث بهتر پخش شدن و روشن تر شدن خانه و محل مورد نظر می گردند.

جنس لوستر
بیشتر بخوانید

جنس لوستــر کلاســیک

از دیگر نکات مهم که هنگام خرید یک لوستر باید به آن توجه کنید جنس آن است. لوسترها در تنوع گسترده ای از موادی مانند برنج، فلز، کریستال و آهن ساخته و تولید می گردند. معمولا جنس لوستر با سبک کلی لوستر مرتبط است و باید به این فکر کنید که جنس و رنگ لوستر چگونه در برابر مبلمان فعلی، کاغذ دیواری و پرده ها خود را نمایان می کند. مچنین این نکته مهم در هنگام خرید لوستر نباید فراموش شود که آیا جنس و ظاهر لوستر با سایر وسایل روشنائی و سایر لوستر های محل هم خوانی و شباهت دارد؟

وزن لوستر کلاسیک

لوستر های کلاسیک به دلیل جنسی که دارند و همچنین تزئینات استفاده شده دارای وزن های بالا هستند. اما می توان لوستر های غیر کلاسیک مختلفی را یافت که وزن بسیار سبکی دارند. بیشترین دلیل بالا بودن وزن در این لوسترها استفاده از فلز و شیشه می باشد.

لامپ لوستــر کلاسیــک

در حالت کلی بهترین نوع لامپ برای لوستر، لامپ‌هایی هستند که با تکنولوژی ال ای دی ساخته می‌شوند. لامپ ال ای دی، تنوع طراحی، طول عمر بیش از 10000 ساعت و رنگ نورهای مختلفی دارد. لامپ های لوستری فیلامنتی از انواع پر طرفدار لامپ های ال ای دی لوستری، باعث زیباتر شدن لوستر می‌شود. تنها ایراد که به این نوع لامپ ها می توان وارد کرد، قیمت گران‌تر در مقایسه با مدل‌های معمولی است.

همچنین لامپ های لوستری با توجه به حباب های استفاده شده در تولیدشان نیز تاثیر چشمگیری می توانند در زیبایی لوستر داشته باشند. حباب لامپ‌ها بسیار متنوع هستند اما به طور کلی در لوسترها دو نوع حباب استفاده می‌شود: شمعی و اشکی.

  • لامپ شمعی، طراحی باریک و ظریفی دارد و باعث افزایش زیبایی لوستر می‌شود.
  • لامپ اشکی که در بازار به آن شمعی اشکی نیز گفته می‌شود، به همان شکل شمعی است با این تفاوت که قسمت بالای آن، مانند اشک است.
شناخت ویژگی های انواع کریستال لوستر
بیشتر بخوانید

لوستر کلاسیک مناسب چه فضایی است؟

لوسترهای سبک کلاسیک یکی از قدیمی ترین سبک های لوستر برای دکوراسیون هستند که به سال های بسیار دور باز می گردند. تمام کاخ ها و خانه های سلطنتی امپراطوری، پادشاهی از گذشته تا به امروز الهام گرفته از سبک های گوناگون دکوراسیون کلاسیک می باشند که به همین سبب از لوستر های کلاسیک یا به عبارت دیگر لــوستر های سلطنتی به عنوان منبع روشنائی این سبک دکوراسیون ها به کار برده می شوند. این سبک لوستر های کلاسیک زیبایی و پر زرق و برق بودن را به تمامی تجهیزات مورد استفاده منتقل خواهد کرد.

به بیان دیگر از لوستر کلاسیک برای انواع محیط های داخلی که به این سبک و همچنین سلطنتی نزدیک است، استفاده می کنند. برای مثال می توانید در بخش اتاق خواب، راهرو، پذیرایی و آشپزخانه از این لوسترها استفاده نمائید.

لــوستر کلاسیک مناسب پذیرائی 

پذیرایی باید دارای منبع نوری گسترده باشد، تا بتواند تمام محیط را روشن کند. به همین دلیل در پذیرایی لوستر در مرکز سقف نصب می‌ شود و قسمت اصلی تامین نور را بر عهده دارد. در پذیرایی از لوسترهای سقفی و  لوستر شاخه ای که از انواع لوستر های کلاسیک هستند استفاده می‌ کنند که از بالا ترین نقطه، نور را به همه جا منتقا کند. ابعاد لوستر و تعداد شاخه‌ های آن با توجه به متراژ فضا تعیین می شود. اگر سقف منزل و یا محل مورد نظرتان کوتاه است، لوسترهای سقفی که به سقف می‌چسبند تهیه نمائید و در غیر این صورت اگر سقفی بلندی دارید، لوسترهای شاخه ای که توسط زنجیر از سقف آویزان هستند، خریداری فرمائید.

ست کردن لوستر کلاسیک به سلیقه و ترکیب رنگ محیط زندگی شما بستگی دارد. از مزیت های لوستر کلاسیک این است که به راحتی با انواع مختلف سبک دکوراسیون ست می شود. برای ست کردن لوستر کلاسیک در پذیرایی بهتر است لوستر را با فرش و مبلمان پذیرایی ست کنید.

آشنایی با انواع سرپیچ لامپ
بیشتر بخوانید

لوستر پذیرائی

لوستر های کلاسیک مناسب راهرو

ورودی منزل نیز یکی از بخش های مهم فضای داخلی است. شما می توانید با استفاده از لوسترهای ظریف و کلاسیک فضای راه رو را زیبا تر سازید. لوستر کلاسیک مناسب برای راهرو باید سایز کوچکی نسبت به لوستر کلاسیکح داخل پذیرائی داشته باشد.

لوستر کلاسیک در اتاق خواب

لوستر مناسب فضای اتاق‌ خواب، لوستر های کلاسیک کلاهک‌ دار پارچه‌ ای می باشند که به صورت غیر مستقیم نور را در محیط می تابانند. اکثر مواقع در محیط اتاق خواب از دیوار کوب و آباژور های رو میزی کلاسیک نیز استفاده می‌ کنند تا به عنوان کامل کننده نور اتاق عمل کند. استفاده از لوستر های کلاسیک در اتاق خواب شاید مطلب جدیدی به نظر نیاید ولی می تواند فضایی متفاوت در مقایسه با فضا های دیگر بسازد و از ایجاد یک فضای یکنواخت و خسته کننده جلوگیری سازد.

لوستر کلاسیک در اتاق غذا خوری

اندازه درست برای لوستر بالای میز ناهار خوری، چیزی در حدود نیم یا دو سوم از وسعت میز می باشد. در صورتی که از لوستر کوچک استفاده کنید نور نمی تواند به خوبی تمام نقاط میز را به صورت یکنواخت، روشن کرده و در موقع صرف غذا احتمال بروز مشکل بالا می رود. در صورتی که اندازه لوستر را بزرگتر از حد مجاز در نظر بگیرید، باعث می شود نور با شدت بالایی تابیده و چشم را اذیت کند. دقت داشته باشید لوسترهای آویز را خیلی با فاصله نزدیک از میز قرار ندهید، چون مانع دید بصری مناسب در فضا میشود.

لوستر های کلاسیک مدرن

از تاثیر لوستر های کلاسیک در فضا های مدرن صنعتی نباید غافل شد. اینکه شما استفاده از لوستر های کلاسیک را ملزم به دکوراسیون سنتی و کلاسیک کنید، کاری معمول است. زیبایی که لوسترهای کلاسیک در فضای مدرن ایجاد میکنند، یک تضاد وصف ناپذیر می‌آفریند که گرمای حاصل از آن در دل سردی دکوراسیون صنعتی، خودنمایی میکند. یک درخشندگی فوق العاده که میتواند فضایی متفاوت و دوستداشتنی را خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود
چطور میتونیم کمکتون کنیم!