لوستر سقفی

لوستر سقفی

چرا لوستر های سقفی تولید شدند؟

لوستر سقفی همانطور که از نامش قابل درک است برای اتصال کامل به سقف در نظر گرفته شده است. زیرا در بسیاری از مکان ها قابلیت نصب آویز بلند برای روشنایی را نخواهد بود ، اینگونه اهمیت لوستر سقفی نمایان می گردد.

عوامل زیادی مانند دلایل زیر در خرید لوستر سقفی تاثیرگذار است:

  •  کوتاه بودن ارتفاع اتاق
  • رفت و آمد مداوم
  • توجه به سبک های مدرن
  • فرار از کلیشه ها

باید توجه کرد که هر خانه دارای اتاق ها و فضا هایی است که در آن نصب لوستر های سقفی بهترین و گاهی اوقات تنها گزینه برای انتخاب است.

انواع لوســــتر سقفی

با نگاه ظاهری، لوسترهای سقفی یک روشنایی ساده و بدون نیاز به اطلاعات لازم را ارائه می نمایند. اما چند اشتباه رایج می تواند اتاق شما را برعکس تاریک کند و رضایت کافی را از لوســـتر ســـقفی خود نداشته باشید. آگاهی یافتن و کسب اطلاعات کافی از تفاوت بین انواع لوســتر سقفی به شما در انتخاب مدل مناسب فضای شما یاری می سازد.

  1. لوستــــر سقفـــی معمولی 
  2. لوستر نیمه سقفی

 لوستر های سقفی معمولی

این منبع های روشنایی لوستر هایی هستند که از یک صفحه صاف تشکیل می گردند. این صفحه مستقیما به سقــف چسبیده و بدون فاصله نصب می گردند. اما لوستر های نیمه سقفی با یفاصله اندکی بین صفحه و سقــف نصب می گردد. آن ها معمولاً از یک زنجیر یا پایه کوتاه آویزان می باشند. شایان یادآوری ست که هر دو نوع این لوسترها به ســـقف نزدیک هستند و نور محیط را برای یک اتاق تامین می سازند.

 

لوستر سقفی

لوستر سقفی کریستالی 

لوستر سقفی کریستالی، نسبت به مواد اولیه آن، مکانی که در آن نصب خواهند شد، استایل، طراحی، بلند و کوتاه بودن آن، تعداد لامپ ها و البته سبک آن، به موارد گوناگونی گروه بندی می گردند که در ادامه به آن می پردازیم:

یکی از دلایل محبوبیت این لوستر های سقفی کریستالی، وجود انواع گوناگون آن می باشد که با هر سلیقه و هر منزلی به راحتی هماهنگ می گردد. از نمونه کلاسیک این لوستر ها می توان در خانه هایی که مبلمان سلطنتی یا کلاسیک جزء مهمی از آن ها به شمار می رود  استفاده نمود. این محصول کاملا کلاسیک می باشد و معمولا با کریستال های گرد درست می شود. از نمونه های دیگر لوستر کریستالی می توان به لوستر های مدرن اشاره کرد. این اِلمان خود به انواع گوناگونی مثل چهارگوش، گرد و مربعی تقسیم می گردد و بیشتر در منازلی که مبلمان و وسایل کلاسیک در آن استفاده نشده است، کاربرد دارد.

هرچه نقش و نگار، طراحی، تعداد کریستال ها و هم چنین جنس آن بیشتر و بهتر باشد قیمت آن هم بیشتر می شود. لوستر کریستالی مدرن بر عکس نمونه کلاسیک آن آویز های کریستالی و ریسه ای کمتر و جزئیات بیشتری همراه با اشکال هندسی دارد. مثلا نوع گرد آن شامل چند ردیف دایره متقاطع است که از سطح سینی آویزان اند. مدل چهارگوش آن که به خاطر طرح یونیک و خاصش معروف است، می تواند به راحتی محیط شما را تغییر دهد و بر زیبایی آن بیفزاید.

لامپ SMD چیست؟
بیشتر بخوانید

مکان های مناسب لوستــر سقفی

غیر قابل انکار است که عملکرد لوستر ها و دیگر وسایل روشنایی ممکن است تفاوت زیادی داشته باشند ، اما یک قاعده مشترک این است که از لوستر ســـقفی در اتاق هایی که سقف آن ها از 2 متر و نیم کمتر است استفاده شود. این لوستر ها خطرات ایمنی را در اتاق هایی که ارتفاع کم دارند، می تواند بسیار کاهش دهد.

به دلیل نزدیک بودن نور به سقف، نحوه پخش نور در این لوستر ها، ممکن است جلوه ای کم نور برای اتاق ایجاد نماید. اما در لوسترهای نیمه ســـقفی نور مقداری در ارتفاع کمتری  نسبت به لوستر سقفی قرار می گیرد. بنابراین اگر می خواهید در محل مورد نظر  روشنایی بیشتری داشته باشید انتخاب لوستر نیمه سقفی عاقلانه تر است.

لوستر سقفی کوچک

قبل از تهیه یک لوستر سقفی کوچک یا هر نوع لوستر سقفی، موارد مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برخی از موارد عبارتند از ارتفاع سقف، اندازه اتاق، رنگ، اندازه لوستر، کریستال مورد استفاده و در نهایت قیمت.در ادامه این موارد را بطور کلی برای شما بازگو خواهیم کرد.

ارتفاع سقف

به عنوان یک وسیله روشنایی یک لوستر کوچک اولین کارایی که دارد تامین نور است. ولی اگر لوستر سقفی کوچک روی یک زنجیر کوتاه باشد و به سقف بلندی متصل باشد، نمی‌تواند نور زیادی را تولید کند. ناگفته نماند که اگر مینی لوستر سقفی خیلی بالا نصب شده باشد، هیچ کس نمی تواند زیبایی آن را ببیند.

اندازه اتاق

در حالی که قطر لوسترهای کوچک معمولا کمتر از 40 سانتی متر است، شما نمی توانید یکی از آنها را در وسط یک اتاق نشیمن بزرگ قرار دهید.

با این حال، اگر ارتفاع سقف  حدود 2 تا 3 متر باشد، داشتن لوسترهای کوچک می تواند جلوه زیبایی را به آن فضا بدهد. باید به این نکته توجه کنیم که ارتفاع لوستر طوری نباشد که لوستر با سر افراد برخورد کند. آشپزخانه، حمام و اتاق خواب می تواند مکان بسیار مناسبی را برای لوسترهای کوچک باشد. بسته به ارتفاع سقف در آشپزخانه شما، داشتن یک لوستر کوچک بالای میز، حس زیبایی و همچنین نور مناسب را به محیط می دهد.

رنگ لوستر های سقفی

رنگی که برای لوستر خود انتخاب می کنید انتخاب بسیار مهمی است.این وسیله روشنایی باید با دکوراسیون فعلی شما مطابقت داشته باشد، و همچنین باید طوری باشد که با دکوراسیون آینده نیز مطابقت داشته باشد. بسیاری از لوسترهای کوچک در رنگ‌های سیاه یا سفید عرضه می‌شوند، اگرچه رنگ‌های بیشتری  مثل برنزی، طلایی و نقره ای هم موجود است.

لوستر کلاسیک
بیشتر بخوانید

رنگ مینی لوستر شما باید متضاد با رنگ دیوار باشد. اگر دیوارهای سفید دارید، با پرده های سفید، یک لوستر سفید جلوه خوبی ندارد.اما این به معنای آن نیست که شما باید رنگ مشکی یا رنگ تیره دیگری را انتخاب کنید، در عوض، می توانید یک رنگ گرم مانند رنگ نقره ای، رزگلد یا طلایی انتخاب کنید.

کریستال

آیا لوستر کریستالی محبوب ترین نوع لوستر سقفی کوچک است یا نه ؟ لوستر های کریستالی شناخته شده ترین نوع از لوستر ها هستند. لوسترهای سقفی کوچک کریستالی بخش زیبایی برای هر خانه ای هستند که کلاس و ظرافت را به فضا اضافه می کنند. بسیاری پیشنهاد می کنند که لوسترهای کریستالی را جلوی پنجره ها قرار دهید تا حتی زمانی که روشن نیستند بتوانند انعکاس زیبایی را در سراسر دیوار منعکس کنند.

سبک ها

علاوه بر کریستال، چندین سبک مختلف از لوسترهای کوچک وجود دارد. کلاسیک، مدرن، آسیایی،چوبی، دیوار کوب فقط چند مورد از سبک های مینی لوستر هستند که هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند. بهترین راه برای تعیین اینکه کدام سبک برای شما و خانه شما مناسب تر است تحقیق در مورد سبک دکوراسیون و موارد استفاده از هر نوع لوستر است.

متناسب ساختن لوســتر های سقفی با منابع روشنائی دیگر

برای داشتن موثرترین چیدمان نور را در اتاق خود، بهتر است ابزارهای نورپردازی در محیطتان را با یکدیگر ست کنید. لوســـتـــر هـــای ســقفی به تنهایی گزینه های مناسبی برای کمد های بزرگ لباس و بالکن هستند. اما برای ایجاد روشنایی کافی و مناسب در اتاق های بزرگتر ، باید از ترکیبی از مدل هایی با توانایی نورپردازی بالا استفاده نمود.

لـــوستر سقفــی اتاق خواب

لوستر ها اصلی ترین و حساس ترین وسایل در اتاق خواب ها هستند ، به این دلیل که محیط آرامبخش باید در اتاق حاکم گردد و لوســـتر نور کافی را پخش کند . برای این مکان ها اغلب از آباژور استفاده می کنند. اما آباژور ها به تنهایی نور کافی را برای یک اتاق خواب تامین نمی کنند. بهترین روش این است که آباژور خود را با لوستر سقفی اتاق خواب تان تطبیق داده و مطمئن شوید نور مناسب را در اختیار دارید.

لوستر های سقفی چوبی وسایل شیک و برازنده ای در اتاق خواب ها هستند که ممکن است با سرویس خواب چوبی ست شوند. برخی دیگر از لوسترها ، لوستر سقفی مدرن و مینیمال هستند. برای اتاق هایی با سبک مدرن این لوسترها انتخاب های بسیار هوشمندانه ای هستند.

لوستر سقفی

خرید لـوستر های سقفی اتاق کودک

لوســـتر های آویز می توانند در هنگام بازی بچه ها خطراتی  را ایجاد کنند . بنابراین لوسـتر هایی مانند لوستر های سقفی به راحتی با دکوراسیون اتاق کودکان سازگاریپیدا می کنند و محیطی امن و آرامش بخش را برای آنها ایجاد می کنند.

خرید لــوسترهای سقفی پذیرایی و اتاق نشیمن

در نورپردازی اتاق نشیمن استفاده از یک نور ملایم و محیطی می تواند فضایی آرامش بخش را برای نشستن در کنار خانواده به همراه داشته باشد. لوستــر سقفی پذیرایی و نشیمن، برخی از عملکردهای روشنایی محیطی را ارائه می دهد. اما اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند ، می توانند سایه هایی را ایجاد کنند و گوشه های کم نور اتاق را تحت تأثیر قرار ندهند. هماهنگ کردن این لوستر با وسایل دیگر روشنایی مثل کنار سالنی و لوستر دیوارکوب به شما این اطمینان را می دهد که یک نورپردازی صحیحی دارید.

لوستر خانه
بیشتر بخوانید

خرید لوسترهای سقفی حمام و توالت

یک اشتباه رایج در نورپردازی حمام و توالت این است که این محیط ها نیازی به لوستر تزئینی ندارند. این اشتباه ناشی از این فکر است که لامپ های معمولی نور کافی را ارائه می دهند و استفاده از لوستر هزینه اضافیست. لوستر های سقفی در نظر گرفته شده است تا نور و زیبایی لازم را برای این محیط ها فراهم آورند. برای روشن کردن صحیح حمام ، از نور این لوستر استفاده کنید.

خرید زیباترین لوستر سقفی و دیواری مدرن براساس موقعیت

پس از مشخص نمودن فضا های خانه خود نیاز به انتخاب نمودن لوستر سقفی مدرن یا دیواری دارید. حالا باید تصمیم بگیرید که لوستر را در چه محلی نصب کنید. به طور کلی، دو موقعیت هست که می‌ تواند برای نصب لوستر سقفی مدرن یا لوستر دیواری خوب باشد:

لوستر مدرن سقفی

اولین جایی که همه ما فکر می‌کنیم، آویزان کردن لوسـتر از سقف است. قرار دادن لوستر در سقف باعث می‌شود تا نور در تمام فضا پخش شود اما میزان روشنایی به تعداد لامپ‌ها و ارتفاع سقف نسبت به سقف و کف وابسته است. لوســتر سقفی به صورت آویزان در محل خود نصب می‌شود.

لوستر مدرن دیواری

موقعیت دیگری که می‌توان در آن لوستر زیبایی نصب کرد، دیوار است. اغلب روشنایی دیوار به عنوان نور تاکیدی در نظر گرفته می‌شود. به این معنا که شدت نور قرار است یک فضای تاریک و روشن را برای ایجاد زیبایی و جلوه وسائل دکوری نشان دهد. لوستر دیواری با استفاده از پیچ و رولپلاک بر روی دیوار نصب می‌شود.

قیمت لوستر سقفی

با توجه به مقدار و مواد مصرفی در تولید لوستر سقفی، قیمت لوستر های سقفی متفاوت است. اما شما اگر به دنبال قیمت لوستر های سقفی ارزان هستید می توان گفت که لوستر های سقفی کوچک با قیمتی حدود 500 تا 2 میلیون نیز می توان یافت. لوستر های سقفی کوچک ساده و زیبا با ویژگی های تزئینی اندک معمولاً قیمت مناسب تری دارند. اگر واقعا کریستال را دوست دارید  آماده باشید که کمی بیشتر خرج کنید. خرید لوستر های کوچک هم از جنبه سرمایه گذاری دارد و نه تنها زیبایی و نور را به خانه شما می بخشند، بلکه برای سال ها ماندگار است و با طیف گسترده ای از دکورها هم مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود، در صورت عدم پاسخگویی با شماره ی واتساپ 09901020938 با ما در ارتباط باشید.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!