لوستر سقفی

لوستر سقفی

چرا لوستر های سقفی تولید شدند؟

لوستر سقفی همانطور که از نامش قابل درک است برای اتصال کامل به سقف در نظر گرفته شده است. زیرا در بسیاری از مکان ها قابلیت نصب آویز بلند برای روشنایی را نخواهد بود ، اینگونه اهمیت لوستر سقفی نمایان می گردد.

عوامل زیادی مانند دلایل زیر در خرید لوستر سقفی تاثیرگذار است:

  •  کوتاه بودن ارتفاع اتاق
  • رفت و آمد مداوم
  • توجه به سبک های مدرن
  • فرار از کلیشه ها

باید توجه کرد که هر خانه دارای اتاق ها و فضا هایی است که در آن نصب لوستر های سقفی بهترین و گاهی اوقات تنها گزینه برای انتخاب است.

لوستر سقفی پذیرائی

انواع لوســــتر سقفی

با نگاه ظاهری، لوسترهای سقفی یک روشنایی ساده و بدون نیاز به اطلاعات لازم را ارائه می نمایند. اما چند اشتباه رایج می تواند اتاق شما را برعکس تاریک کند و رضایت کافی را از لوســـتر ســـقفی خود نداشته باشید. آگاهی یافتن و کسب اطلاعات کافی از تفاوت بین انواع لوســتر سقفی به شما در انتخاب مدل مناسب فضای شما یاری می سازد.

  1. لوستــــر سقفـــی معمولی 

  2. لوستر نیمه سقفی

 لوستر های سقفی معمولی

 این منبع های روشنایی لوستر هایی هستند که از یک صفحه صاف تشکیل می گردند. این صفحه مستقیما به سقــف چسبیده و بدون فاصله نصب می گردند. اما لوستر های نیمه سقفی با یفاصله اندکی بین صفحه و سقف نصب می گردد. آن ها معمولاً از یک زنجیر یا پایه کوتاه آویزان می باشند. شایان یادآوری ست که هر دو نوع این لوسترها به ســـقف نزدیک هستند و نور محیط را برای یک اتاق تامین می سازند.

قیمت لوستر کلاسیک پذیرایی
بیشتر بخوانید

مکان های مناسب لوستــر سقفی ؟

غیر قابل انکار است که عملکرد لوستر ها و دیگر وسایل روشنایی ممکن است تفاوت زیادی داشته باشند ، اما یک قاعده مشترک این است که از لوستر ســـقفی در اتاق هایی که سقف آن ها از 2 متر و نیم کمتر است استفاده شود. این لوستر ها خطرات ایمنی را در اتاق هایی که ارتفاع کم دارند، می تواند بسیار کاهش دهد.

به دلیل نزدیک بودن نور به سقف، نحوه پخش نور در این لوستر ها، ممکن است جلوه ای کم نور برای اتاق ایجاد نماید. اما در لوسترهای نیمه ســـقفی نور مقداری در ارتفاع کمتری  نسبت به لوستر سقفی قرار می گیرد. بنابراین اگر می خواهید در محل مورد نظر  روشنایی بیشتری داشته باشید انتخاب لوستر نیمه سقفی عاقلانه تر است.

متناسب ساختن لوســتر های سقفی با منابع روشنائی دیگر

برای داشتن موثرترین چیدمان نور را در اتاق خود، بهتر است ابزارهای نورپردازی در محیطتان را با یکدیگر ست کنید. لوســـتـــر هـــای ســقفی به تنهایی گزینه های مناسبی برای کمد های بزرگ لباس و بالکن هستند. اما برای ایجاد روشنایی کافی و مناسب در اتاق های بزرگتر ، باید از ترکیبی از مدل هایی با توانایی نورپردازی بالا استفاده نمود.

لـــوستر سقفــی اتاق خواب

لوستر ها اصلی ترین و حساس ترین وسایل در اتاق خواب ها هستند ، به این دلیل که محیط آرامبخش باید در اتاق حاکم گردد و لوســـتر نور کافی را پخش کند . برای این مکان ها اغلب از آباژور استفاده می کنند. اما آباژور ها به تنهایی نور کافی را برای یک اتاق خواب تامین نمی کنند. بهترین روش این است که آباژور خود را با لوستر سقفی اتاق خواب تان تطبیق داده و مطمئن شوید نور مناسب را در اختیار دارید.

دکوراسیون منزل با لوستر سفید
بیشتر بخوانید

لوستر های سقفی چوبی وسایل شیک و برازنده ای در اتاق خواب ها هستند که ممکن است با سرویس خواب چوبی ست شوند. برخی دیگر از لوسترها ، لوستر سقفی مدرن و مینیمال هستند. برای اتاق هایی با سبک مدرن این لوسترها انتخاب های بسیار هوشمندانه ای هستند.

 

لوستر-سقفی اتاق خواب

خرید لـوستر های سقفی اتاق کودک

لوســـتر های آویز می توانند در هنگام بازی بچه ها خطراتی  را ایجاد کنند . بنابراین لوستر هایی مانند لوستر های سقفی به راحتی با دکوراسیون اتاق کودکان سازگاریپیدا می کنند و محیطی امن و آرامش بخش را برای آنها ایجاد می کنند.

خرید لــوسترهای سقفی پذیرایی و اتاق نشیمن

در نورپردازی اتاق نشیمن استفاده از یک نور ملایم و محیطی می تواند فضایی آرامش بخش را برای نشستن در کنار خانواده به همراه داشته باشد. لوستــر سقفی پذیرایی و نشیمن، برخی از عملکردهای روشنایی محیطی را ارائه می دهد. اما اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند ، می توانند سایه هایی را ایجاد کنند و گوشه های کم نور اتاق را تحت تأثیر قرار ندهند. هماهنگ کردن این لوستر با وسایل دیگر روشنایی مثل کنار سالنی و لوستر دیوارکوب به شما این اطمینان را می دهد که یک نورپردازی صحیحی دارید.

خرید لوسترهای سقفی حمام و توالت

یک اشتباه رایج در نورپردازی حمام و توالت این است که این محیط ها نیازی به لوستر تزئینی ندارند. این اشتباه ناشی از این فکر است که لامپ های معمولی نور کافی را ارائه می دهند و استفاده از لوستر هزینه اضافیست. لوستر های سقفی در نظر گرفته شده است تا نور و زیبایی لازم را برای این محیط ها فراهم آورند. برای روشن کردن صحیح حمام ، از نور این لوستر استفاده کنید .

انواع لوستر سقفی مدرن و کریستالی
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود
چطور میتونیم کمکتون کنیم!