انتخاب لوستر فانتزی

لوستر-فانتزی

جهت ثبت سفاش تماس بگیرید

لوستر فانتزی

لوستر فانتزی از جذاب ترین مدل های لوستر است .که هر سه المان سادگی، زیبایی و خلاقیت در طراحی را در کنار هم حفظ کرده است.استفاده از اشکال هندسی متفاوت و مدرن باعث شده است تا این نوع لوستر در محیط های مختلفی کارکرد داشته باشد.درخشش خانه یکی از اهدافی است که همه در خرید لوستر مدنظر دارند. زیرا اگر نور کافی در منزل شما وجود نداشته باشد، دکوراسیون داخلی شما زیبایی خود را از دست خواهد داد.

اگر خانه شما هم نور کافی ندارد و احساس می کنید باید کمی منزلتان را پرنور تر و درخشان تر کنید استفاده از لوستر یا چراغ فانتزی یکی از بهترین راه ها است. امروزه لوستر فانتزی مدرن بهترین راه حل برای پرنور کردن و همچنین زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شماست.منظور از لوستر فانتزی، لوستر های است که طبق اصول قدیمی طراحی نمی شوند . و ایده هایی بسیار جذاب و پر مخاطب در ساخت آنها بکار گرفته شده است.

این لوستر ها را میتوان به یکی از اجزای درخشان و زیبای دکوراسیون اتاق خواب و یا پذیرایی تبدیل کرد.انواع لوستر های فانتزی در بازار وجود دارند که می توانید خریداری کنید. اما در صورتی که لوستر فانتزی مناسب منزلتان را تهیه نکنید، قطعا به هدفتان نخواهی رسید.برای خرید لوستر های فانتزی بهتر است ابتدا رنگ و طرح دکوراسیون داخلی منزل خود را در نظر بگیرید و لوستر را متناسب با آنها خریداری کنید. اینکه می خواهید کجا لوستر را نصب کنید در انتخاب طرح و رنگ لوستر فانتزی موثر خواهد بود.

لوستر فانتزی دیواری

نکات مهم در انتخاب لوسترفانتزی

لوستر های فانتزی بیشتر در اتاق خواب ها و آشپزخانه ها و یا در بالکن نصب می شوند. اما اگر کمی سلیقه داشته باشید، می توانید از لوستر های فانتزی در هال و پذیرایی منزل خود هم استفاده کنید.

لوستر سقفی در کرج
بیشتر بخوانید

یکی از رایج ترین مکان های نصب لوستر در منازل ما، هال و پذیرایی منزل است. بدلیل اینکه در گذشته، استفاده از لوستر های قدیمی با شیشه ای آویزان در پذیرایی منزل بسیار رایج بود

 و دید نسبتا خوبی نسبت به نصب لوستر های قدیمی در پذیرایی وجود ندارد. بنابراین باید سعی کنید از یک لوستر فانتزی بسیار شیک و مناسب برای نصب در این قسمت استفاده کنید.

انتخاب رنگ لوسترفانتزی

رنگ لوستر های فانتزی پذیرایی خود را متناسب با رنگ مبلمان خود در نظر بگیرید. و حتی اگر می توانید لوستر های فانتزی که همرنگ پارچه مبلمان پذیرایی شما باشد را پیدا کنید.

مثلا اگر مبلمان شما رنگ طوسی هستند، می توانید از لوستر های فانتزی خاکستری و یا توناژ رنگ متمایل به طوسی استفاده کنید. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که رنگ های روشن برای لوستر خیلی جذاب به نظر نمی رسند. چون سقف های گچکاری شده در منازل ایرانی معمولا سفید هستند و لوستر ها آنطور که باید، خود را نشان نمی دهند.

انتخاب طرح لوسترفانتزی

با توجه به اینکه لوستر معمولا یکی از اجزایی است که باید سال ها در خانه شما بدون تغییر باقی می ماند، طرحی را انتخاب کنید که پس از گذشت زمان طولانی از مد نیفتد و دمده نشود. طرح های فانتزی ساده بهترین انتخاب هستند. طرح های پیچیده و بی هویت، هرچقدر هم جذاب باشند پس از مدتی از چشم شما میفتند.

اگر مبلمان منزل شما سلطنتی و استیل است و دکوراسیون داخلی شما بر پایه کلاسیک و یا سلطنتی چیده شده پیشنهاد می کنیم از لوستر های فانتزی به هیچ عنوان استفاده نکنید. بجای آن سعی کنید از لوستر های سلطنتی فلزی با ترکیب شیشه و آینه استفاده کنید.

انتخاب لوستر با توجه به دکوراسیون منزل
بیشتر بخوانید

انتخاب لامپ مناسب لوسترفانتزی

در انتخاب رنگ لامپ باید گفت بهترین انتخاب، ترکیب لامپ های کم مصرف سفید و زرد است.

  • تک لامپ: لامپ سفید رنگ بزرگ (طرحدار)
  • دو لامپ: دو عدد لامپ سفید رنگ متوسط (بدون طرح)
  • سه لامپ : دو عدد لامپ سفید در اطراف و یک لامپ زرد در وسط
  • چهار لامپ و بیشتر: ترکیبی از لامپ های سفید و زرد به نحوی که تعداد لامپ های سفید بیشتر باشد.

این بهترین استراتژی برای انتخاب لامپ های لوستر فانتزی است که هم اجزای خانه را بیشتر نمایان میکند و هم از تاری و ضعف بینایی در شب جلوگیری می نماید.

لوستر-فانتزی

انواع لوستر فانتزی

همان طور که اشاره کردیم، از مهمترین ویژگی های لوسترفانتزی، تنوع بسیار زیاد در طرح های آنها و کاربرد گسترده این نوع آویز در محیط های مختلف می باشد. از بهترین و پرطرفدارترین انواع این لوسترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوستر فانتزی پذیرایی

فضایی که برای پذیرایی از مهمان در نظر گرفته می شود، در اغلب مواقع مجلل ترین بخش از فضای مسکونی یا اداری خواهد بود. البته سبکی که برای این محیط ها در نظر گرفته می شود با توجه به سلیقه افراد کاملا با هم متفاوت می باشد. به طوریکه برخی سبک مدرن و ساده را ترجیح می دهند و برخی کلاسیک! تنوع بسیار بالا در طراحی لوسترهای فانتزی باعث شده است تا برای هر نوع سبک دکوراسیون گزینه های بسیار زیبایی را انتخاب کنید.

لوستر فانتزی آشپزخانه

آشپزخانه که به قلب خانه معروف می باشد نیاز به نورپردازی مناسبی دارد تا نه تنها افراد حاضر در آن احساس خوبی داشته باشند، بلکه در زیباتر شدن و جلوه بهتر رنگ غذا موثر باشد. لوستر فانتزی آشپزخانه از بهترین نمونه ها برای این محیط می باشد که زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کند. بخاطر فضای کوچک آشپزخانه و شلوغ بودن آن نسبت به سایر بخش های منزل، در نتیجه باید تا حد امکان از لوسترهای ساده و در عین حال با نور زیاد استفاده نمود که نوع فانتزی انتخاب بسیار خوبی برای این محیط ها خواهند بود.

لوستر فانتزی اتاق خواب

بیشترین کاربرد لوسترهای فانتزی در محیط اتاق خواب می باشد که سادگی بسیار خوبی را در این بخش از منزل ایجاد می کند. استفاده از لوستر در محیط اتاق خواب بیشتر از اینکه جنبه نورپردازی زیاد داشته باشد، از نظر زیبایی مهم است. به همین خاطر می توان با انتخاب لوسترفانتزی اتاق خواب با رنگ های متناسب با سرویس خواب و سایر وسایل موجود در اتاق فضایی فوق العاده زیبا را طراحی کرد.

لوستر فانتزی اتاق کودک از متنوع ترین لوسترهای موجود در بازار می باشد که نه تنها رنگ های بسیار زیبایی دارد. بلکه با داشتن طرح های عروسکی و شخصیت های کارتونی جلوه بسیار زیبایی را به محیط می بخشند. قیمت بسیار مناسب و ارزان در کنار تنوع بالا در طرح و رنگ های متناسب با گروه سنی و جنسیت کودکان همگی از جمله دلایلی می باشند که استفاده از لوسترفانتزی اتاق کودک را تا این اندازه محبوب کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود
چطور میتونیم کمکتون کنیم!